• PRIJATIE DETÍ DO MŠ

• Základná škola s materskou školou Nová Bystrica oznamuje, že v školskom roku 2017/2018 sú do MŠ prijaté všetky deti, ktorých rodičia si podali žiadosť o prijatie do MŠ.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Základná škola s materskou školou, 023 05  Nová Bystrica 686

IČO: 37811436; Tel.: 041/4397214, 4397212; e-mail: zsmsnb@stonline.sk; web: http://zsnovabystrica.edupage.org

O Z N A M

PODĽA § 150 ODS. 5 ZÁKONA Č. 245/2008 Z. Z. O VÝCHOVE A VZDELÁVANÍ (ŠKOLSKÝ ZÁKON) A O ZMENE A DOPLNENÍ NIEKTORÝCH ZÁKONOV V ZNENÍ NESKORŠÍCH PREDPISOV

JE DŇA 31. MARCA 2016

(T.J. PIATOK)

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Základná škola  s MŠ  Nová Bystrica 686

oznamuje, že

Z Á P I S

žiakov  na plnenie povinnej školskej dochádzky

ZŠ s MŠ Nová Bystrica v školskom roku 2017 / 2018

sa uskutoční na základe Zákona č. 245 /2008 Z. z. a VZN Obce Nová Bystrica

dňa 26. 04. 2017 (t. j. streda)

v budove roč. 1 - 4

v čase od 12,30 hod. - 15,00 hod.

Rodičia prídu na zápis s dieťaťom a so sebou prinesú :

·       občiansky preukaz

·       rodný list dieťaťa

·       informáciu o zaradení žiaka do zdravotnej poisťovne

V prípade odkladu povinnej školskej dochádzky : žiadosť rodiča, potvrdenie pediatra, doporučenie z pedagogicko-psychologickej poradne

Ing. Miroslav Pavelek, riaditeľ ZŠ s MŠ

• DARUJTE 2 % Z DANE NAŠEJ ŠKOLE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

venujte 2% z Vašich daní Základnej škole s materskou školou Nová Bystrica 686.

Vaše 2% využijeme na zlepšenie výchovno-vzdelávacieho procesu zakúpením nových učebných pomôcok.

Pokiaľ sa rozhodnete venovať 2 % z dane, najneskôr do 25. 04. 2018 pošlite, resp. osobne doručte Potvrdenie spolu s Vyhlásením o poukázaní 2 % dane ZŠ s MŠ Nová Bystrica 686, ktoré škola hromadne doručí na daňový úrad.

Zároveň, kvôli vyčleneniu finančných prostriedkov pre našu školu z Nadácie Spoločne pre región, prosíme všetkých, ktorí prispeli 2 %, aby odovzdali prefotené strany z daňového priznania typu B 1. a 10. stranu a z typu A 1. a 5. stranu.

Ďakujeme.

Skrátený postup krokov, ako venovať 2 % zo zaplatenej dane na verejnoprospešné aktivity:

Právnické osoby:

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 % z dane v prospech prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť sú:

IČO: 37900706; právna forma: nadácia; Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región; Sídlo, Ulica: Framborská, Číslo: 12; PSČ: 010 01; Obec: Žilina

Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo

Fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie:

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov:

Do 15. 02. 2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane.

Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia. Údaje o prijímateľovi sú vpísané do tlačiva.