Profil školy

Motto:  Rozum, srdce, nádej

Vízia školy

Reagovanie na potreby žiakov, rodičov, spoločnosti, aby každé dieťa malo šancu a podmienky pre zmysluplnú tvorivú činnosť, aktívne učenie sa. Chceme lepšiu budúcnosť pre našich žiakov, a preto sa nezastavíme v hľadaní prostriedkov, ktoré ju majú umožniť.

Poslanie školy

Poslaním školy je poskytovať základné vzdelanie, zabezpečiť rozumovú výchovu v zmysle vedeckého poznania a v súlade so zásadami vlastenectva, humanity a demokracie. Poskytovať mravnú, pracovnú, estetickú, zdravotnú, telesnú a ekologickú výchovu žiakov. V spolupráci s rodičmi žiakov, pripravených na život v neustále sa meniacej, učiacej sa, kultúrne rozmanite, globálnej spoločnosti.

Strategické ciele školy

• Formovať vzťah žiaka k ľudským hodnotám zavedením nového predmetu spoločenská výchova.

• Zabezpečovať a zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov i detí v oblasti informačno-komunikačných technológií.

• Individuálnym prístupom podporovať osobnostný rast žiaka.

• Voľbou metód a prostriedkov podporovať motiváciu žiaka k vzdelávaniu.

• Výchovno-vzdelávaciu činnosť smerovať k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy.

• Pripraviť človeka rozhľadeného, vytrvalého, schopného kooperovať a pracovať v tíme, schopného sebamotivácie k celoživotnému vzdelávaniu.

• Zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých  žiakov.

• Formovať u žiakov tvorivý životný štýl, vnútornú motiváciu, emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a hodnotové orientácie.

• Vychovávať žiakov v duchu humanistických princípov.

• Podporovať kvalitu vzdelávania v oblasti polytechnickej výchovy, rozvoj pracovných zručností žiakov.

• V spolupráci s rodičmi vychovať žiakov pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí.

• Základná škola s materskou školou
    023 05 Nová Bystrica 686
  • +421 x 0414397212, 0414397214