• PREVÁDZKA MŠ V AUGUSTE

     • Vážení rodičia, 

      po opakovanom zisťovaní záujmu o otvorenie materskej školy počas mesiaca august sa po telefonickom rohovore s rodičmi nenahlásil dostatočný počet detí. 

      Na základe toho sa prevádzka materskej školy v mesiaci august neotvorí. 

      Tešíme sa na Vás v novom školskom roku 2020/2021. 

       

       

     • PREVÁDZKA MŠ V JÚLI 2020 - OZNAM

     • Vážení rodičia, 

      po zisťovaní súčasného záujmu detí prevádzka materskej školy do konca júla 2020 nebude. 

      V prípade priaznivej epidemiologickej situácie na konci mesiaca júl, budú učiteľky MŠ opäť kontaktovať rodičov detí a zisťovať záujem o materskú školu na mesiac august 2020. 

       

     • ROZLÚČKA NAŠICH DEVIATAKOV

     • Vážený pán riaditeľ, vážený pedagogický zbor, milí žiaci, 

       

      dostala som milú úlohu od svojich spolužiakov 9. A povedať pár slov na rozlúčku. Je to dôležitý okamih, na ktorý sme čakali 9 rokov. A ten deň je tu, koniec jednej etapy detstva v školských laviciach našej školy. 

      Pamätám si a určite aj moji spolužiaci, prvý deň, keď nás rodičia viedli s novou aktovkou do školy. Prvý peračník, šlabikár, zošit...  Prvé včeličky v žiackej knižke, ale i prasiatka. Prvé čítanie, písanie, počítanie.. Každý školský rok nás posúval ďalej vďaka Vášmu trpezlivému prístupu k nám. Určite boli chvíle smiechu i zdvihnutého varovnému prstu, ale aj dôverné rozhovory učiteľa a žiaka. Škola nebola iba výchovná, ale boli tu aj výlety, exkurzie, výchovné koncerty a rôzne atrakcie v našej škole. (Mikuláš, vianočná besiedky, Deň matiek...). 

      Všetko prebehlo veľmi rýchlo a je tu posledný deň pre nás. Budeme sa musieť rozlúčiť s našou pani triednou učiteľkou, s našimi spolužiakmi, mladšími kamarátmi, celým pedagogickým zborom. 

      Chceme sa poďakovať za prípravu do života, za to, aby sme dokázali ďalej vykročiť do ďalšej etapy dospelosti, Určite to nebude cesta bez prekážok, no dúfame, že budeme mať šťastie aj na stredných školách na tak dobrý pedagogický zbor, ktorý bude mať s nami trpezlivosť a pochopenie ako vy. 

      Chcela by som sa poďakovať za nás všetkých, ak by som mohla, aj k Vám pridať pani kuchárky, vychovávateľky, pani upratovačky... Pretože všetci ste nám vytvorili školský domov. Všetci Vám ďakujeme za trpezlivosť, ochotu pomôcť, priateľský prístup, ale i napomenutie. 

      No a nesmiem zabudnúť na našu Katku, ktorá tu už nie je medzi nami, ale je v našich srdciach stále. A určite dáva na nás pozor z hora. Nakoniec príhovoru poprosím minútou ticha si uctiť jej pamiatku. 

      Ešte raz nám zazvoní školský zvonček, poslednýkrát budeme sedieť v našich laviciach a užívať si svoju triedu. 

      Ak môžem, chcela by som použiť jednu frázu, ktorá asi vystihne veľa: "Život je ako hodina matematiky. Riešiš zadanie, zistíš, že je zle. Chceš opraviť. Neskoro, zvoní."

      A je to tu, koniec. A preto jedno veľké ďakujem, ktoré je zo srdca pre Vás. Budete nám chýbať, ale verím, že aj my Vám. Náš smiech, naše výmysly, rozumy, naše múdrosti. Proste my, 9. A. 

      Ďakujem a poprosím o minútu ticha za našu spolužiačku Katku.